Menu Content/Inhalt
Strona główna

Menu główne

Wycieczka w Karkonosze
Wpisał: Katarzyna Miziołek   
05.11.2008.

W dniach 24-28 października 2008 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum oraz z trzeciej klasy liceum uczestniczyła w wycieczce do Szklarskiej Poręby. Młodzieżą opiekowało się pięcioro nauczycieli: Pani Jolanta Pietrzak, Pan Waldemar Pietrzak, Pan Grzegorz Kubicki, Pan Jacek Bartoszewski oraz Pan Arkadiusz Sochala.

Więcej…
 
Z czego słynie Łąck?
Wpisał: Katarzyna Miziołek   
02.11.2008.

Korzystając z pięknej jesiennej aury, 42 - osobowa grupa pierwszoklasistów  z  krośniewickiego gimnazjum wybrała się na wycieczkę do stadniny koni w Łącku. Mieści się tutaj stado ogierów liczące blisko 100 koni. Zwiedzany przez młodzież ośrodek zajmuje się głównie hodowlą koni, ale także przyciąga turystów, stwarzając możliwość uprawiania jazdy konnej, powożenia, uprawiania sportów wodnych czy łowienia ryb. Stado ogierów w Łącku ma już 85-letnią tradycję i jest jednym z pierwszych stad w niepodległej Polsce powstałych na mocy decyzji Prezydenta RP. W 1938 r. z uroków ziemi łąckiej korzystał marszałek Edward Rydz-Śmigły, czyniąc pobliski pałac letnią rezydencją.

Więcej…
 
Próbny egzamin gimnazjalistów z języków obcych
Wpisał: Katarzyna Miziołek   
27.10.2008.
21 października trzecioklasiści z krośniewickiego gimnazjum przystąpili do próbnego egzaminu z języka obcego. Większość z nich pisała test z angielskiego, gdyż właśnie tego języka uczyli się jako obowiązkowego Egzamin rozpoczął się rano, trwał 90 minut. Uczniowie mieli możliwość zweryfikować swoją wiedzę i dowiedzieć się, z jakiego materiału powinni uzupełnić braki: z gramatyki czy może ze słówek. Przeprowadzenie testu było  również dobrym sprawdzianem stanu przygotowań i organizacji egzaminu dla samych nauczycieli.
Więcej…
 
Czas na czytanie. Książka wzbogaca
Wpisał: Katarzyna Miziołek   
27.10.2008.
Biblioteka szkolna Gimnazjum w Krośniewicach przystąpiła do akcji „Czas na czytanie. Książa wzbogaca” zainicjowanej przez wydawnictwo „Świat Książki”, agencję Ciszewski Public Relations i Fundację Angory. Jest to jedna z największych w Polsce kampanii społecznych wspierających czytelnictwo i kulturę czytania. Głównym jej celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród ogółu polskiego społeczeństwa poprzez umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do interesujących pozycji książkowych. W ramach tej akcji biblioteka otrzymała w darze 35 lektur młodzieżowych i obowiązkowych na sumę ponad 1200 zł.
Więcej…
 
Zwiedzali Agromę
Wpisał: Katarzyna Miziołek   
27.10.2008.
Szkoła wielu z nas kojarzy się z wytężoną nauką i ciągłym przygotowywaniem się młodzieży do kolejnych kartkówek, sprawdzianów i klasówek. Jednak nauczyciele z krośniewickiego gimnazjum dbają o wszechstronny rozwój młodzieży i starają się  uatrakcyjniać zajęcia, stosując aktywizujące metody nauczania.
Więcej…
 
«« start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast. » koniec »»

Pozycje: 445 - 450 z 610

Losowy obraz
Harenda 2010 19

BIP

Warsztaty językowe

 Włochy 2013 - 2014

Do końca roku szkolnego... ;)

00

Gościmy

Statystyka

Użytkownicy: 8
Nowości: 709
Linki: 15
designed by made your web.com